Pyszne syropy do kawy dla każdego

Fani kawy z pewnością powiedzą, że dzień bez tego czarnego napoju jest dniem straconym. Coraz więcej osób uwielbia pić ten napój w nieco mniej klasycznym wydaniu i raczyć się różnymi opcjami.

Kawa ze słodkim dodatkiem

Syropy do kawy zapewniają nietypowy smak napoju. Dodając niewielką ilość syropu do kubka możemy uzyskać nietuzinkowy smak. Syropy występują w różnych smakach, na przykład czekoladowym, karmelowym czy orzechowym.

Syropy stanowią doskonałe dopełnienie zarówno czarnej kawy, jak i napoju z dodatkiem mleka czy śmietanki. Dzięki ich słodkiemu smakowi, słodzenie kawy staje się zbędne.

Caffe latte – wzbogacony smak kawy

Syropy są najpopularniejszym dodatkiem do caffe latte, choć zdarza się, że niektórzy dodają go do espresso czy americany.

Dzięki mnogości wyboru w zakresie smaków syropu, caffe latte nigdy nie musi smakować tak samo. Dostęp do syropów w domu sprawia, że możemy cieszyć się napojem jak z kawiarni, nie opuszczając własnych czterech ścian.

Ile syropu wlać do kawy?

Dozowanie syropu jest zróżnicowane w zależności od indywidualnych preferencji pijącego. Najlepiej jest dodawać syropu powoli, w myśl zasady, że łatwiej jest dodać go więcej gdyby było za mało niż usunąć, jeśli nalejemy zbyt dużo.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcesoria kucharza. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.