Silikonowe akcesoria do pieczeniaSilikon ze względu na swoje właściwości jest ceniony i bardzo często używany w naszych kuchniach, szczególnie podczas pieczenia ciast i robienia deserów. Wielu kucharzy, zarówno tych gotujących amatorsko, jak i zawodowo, już nie wyobraża sobie bez niego pracy w kuchni!

Dlaczego tak często wybieramy akcesoria z silikonu?

Silikon jest tworzywem bardzo trwałym, odpornym na stłuczenia i zabrudzenia, które charakteryzuje się dużą elastycznością i giętkością. Może być używany zarówno w piekarnikach, jak i zamrażalnikach, a jeśli dodamy do tego fakt, że dzięki powłoce non stick przygotowywane przez nas potrawy nie przywierają do powierzchni foremki silikonowej, mamy gotową odpowiedź na pytanie o popularność tego materiału. Ponadto akcesoria wykonane z silikonu są lekkie, łatwe w przechowywaniu i nie tracą atrakcyjnego koloru i wyglądu mimo upływu czasu.

Akcesoria silikonowe przydatne podczas pieczenia

Najpopularniejszymi z akcesoriów są foremki silikonowe, które przybierają różne kształty i rozmiary: od malutkich foremek na czekoladki i babeczki, poprzez foremki na gofry i naleśniki, aż po pojemniki do pieczenia ciast i chlebów. W formach z silikonu możemy robić też desery na zimno, na przykład na bazie śmietany i galaretki. Podczas pieczenia przydać mogą się również silikonowe pędzelki, łopatki i trzepaczki, a także maty silikonowe (zamiast ciężkich stolnic), łapki czy wałek powleczony tym materiałem.

Foremki silikonowe w sklepie Polmarkus.com.plTen wpis został opublikowany w kategorii Akcesoria kucharza. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.